Bıyık Ekimi nedir ? Sakal Ekimi

Lifehair Saç Sorunları merkezi olarak  Konya saç ekimi yanı sıra bıyık ve sakal ekimi de yapılmaktadır.

Ancak ekibimiz şuan tüm dünyada uygulanan saç ekimi yönteminden sonra aynı tekniği kullanarak kaş, sakal, bıyık ve favori ekimi de rahatlıkla uygulayabilmektedir. Bu işlem FUE tekniği ile sakal ekimi diye bilinir.

Doğuştan genetik olarak ya da yanık ve travmalar sonrası oluşan izlerde sakal ekimi uygulamak mümkündür. Yüz bölgesinde herhangi bir nedenden dolayı kılın çıkmadığı durumlarda saçta olduğu gibi, ense bölgesinden alınan kıl folikülleri bir takım işlemlerden geçirildikten sonra ekilebilir. Birkaç saat süren bu operasyon lokal anestezi altında yapılır. Böylece hasta kısa sürede ağrı acı hissetmeden doğal sakallara sahip olur.

Sakal ekimini takiben 2.aydan itibaren sakallar çıkmaya başlar ve 1 yıl içerisinde tamamlanır. Çıkan sakallar bir daha dökülmezler.

Sakal Ekiminden 20-25 gün sonra traş olunabilir. Herhangi bir sakıncası yoktur.

Sonuçlar doğaldır. Ekim yapıldığı ilk 10 gün belli olur ancak operasyon izleri kaybolduktan sonra hiç kimse sizin sakal ekimi yaptırdığınızı anlamaz. Ancak sakallarınızı ektirdikten sonra bakım prensiplerine uymanız gerekir ve iyileşme döneminde size önereceğimiz ilaç ve kürleri mutlaka kullanmanız gerekecektir.

Sitemizde yer alan bilgiler; Sadece bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi yerine geçmez. Her sağlık sorununda olduğu gibi saç dökülmesi ile ilgili bir sorununuz olduğunda da doktora muayene olunuz. Bu sitede yayınlanan konular sadece bilgilendirme amaçlıdır. Lifehairkonya.com hiçbir ticari kaygı gözetmemekte ve maddi yarar sağlamamaktadır. Sitemiz sağlık bakanlığı 15.02.2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliğin 26. maddesine göre ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bilgilendirilen işlemler hakkında arşiv niteliğinde bir bilgi sitesidir.

Copyright 2020 Lifehairkonya.com - saç ekimi merkezi.