z
Aninda Fiyat Al hemen ara hair transplant center Sa� ekim Whatsapp bilgi sa� ekimi facebook iletisim
sa� ekimi whatsapp
konya sa� ekimi simdi ara

Saç ekimi öncesi dikkat edilecekler

Saç ekimi işlemi son derece konforlu ve rahat yapılan bir işlemdir.

Öncesinde ufak tefek bazı ayrıntılara da dikkat edilerek hiçbir problem yaşanmadan , işlemin kolaylıkla yürümesini sağlanabilir. Bu sayede hem rahatlık açısından hem de sağlık açısından istenmeyen sorunların meydana gelmesini önlenebilir.

• Operasyondan en az  7 – 10 gün  öncesinde Aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaçlar kullanmayınız. Çünkü aspirin ve benzeri ilaçlar kanın pıhtılaşmasını engelleyeceği için fazla  kanama olur , bu kanama hem işlemi teknik olarak çok zorlaştırır hem de gereksiz yere kan kaybına sebep olabilir.

Saç ekimi operasyonundan önce yapılması gerekenler şunlardır:

  1. Saç ekimi operasyonundan en geç üç gün en erken bir hafta önce alkol ve sigara kullanmayınız.
  2. Saç ekim operasyonundan bir hafta önce aspirin ve türevi ilaçlar kullanmayı bırakınız
  3. Saç ekimi operasyonundan bir hafta önce saç dökülmesi için kullanmış olduğunuz saç ve saçlı deriyi etkileyecek losyon ve ilaç kullanımını bırakınız.
  4. Saç ekim operasyonundan sonra ilk üç gün saçlarınız yıkanmayacağı için operasyona gelirken duş alınız.
  5. Saç ekimi operasyonu öncesi ortalama 8 saat uyuyarak dinleniniz.
  6. Saç ekim operasyonuna gelirken önden fermuarlı, düğmeli rahat giyip çıkarabileceğiniz kıyafetleri (eşofman tarzı ) tercih ediniz.
  7. Saç ekimi operasyonundan önce, uzmanları istemediği takdirde saç tıraşı yaptırmayınız.
  8. Saç ekimi operasyonu öncesinde geçirilen herhangi bir ameliyat, kronik rahatsızlık ya da kullanmış olduğunuz ilaçlar var ise mutlaka doktorunuzla paylaşınız.
  9. Saç ekim operasyon öncesi kahvaltı yapınız. Saç ekim operasyon öğlen ya da akşam saatlerinde ise hafif bir şeyler yiyiniz.
  10. Saç ekim operasyon randevu saatine riayet ediniz.

Saç ekimi sonrası bakımı nasıl yapılır .

-Saçınızı ilk kez operasyondan 3 gün sonra yıkamalısınız.

-Özel bir losyon ve şampuanla 10. güne kadar, her gün günde 1 kez, yıkamanın  yapılması gerekir.

-Saç ekimi yapılan bölgeye elinize döktüğünüz losyondan elinizi hafif dokunup bırakarak ve asla sürtme hareketi yapmadan bol miktarda dağıtınız. Yüz
maskesine benzer bir şekilde ekim yapılan alan losyon ile kapatılmalıdır.

-Ekim yapılan bölgede kabuk ve pıhtıların yumuşaması için losyonu 30 – 40 dakika bekletiniz.

-Ardından ılık ve tazyiksiz  suyla elinizi yine bu bölgeye sürtmeden kibar bir şekilde iyice durulayınız. Başınızda bir miktar losyon kalabilir, bu bir sorun oluşturmaz.

-Hemen ardından özel şampuanı,  elinizde köpürterek ekim yapılan alana yine  aynı şekilde hafifçe bastırılarak ve asla sürtme hareketi yapmadan bol miktarda sürünüz ve beklemeden ılık su ile durulayınız. Donör alan dediğimiz saç köklerinin alındığı bölge ise hafifçe bastırarak yıkanabilir.

-Yumuşak bir havlu ile saçlarınıza hiç temas etmeden ve sürtme hareketi yapmadan başınızı kurulayabilirsiniz. Özellikle başın yan ve arka  kısımlarını kurutmak yeterli olacaktır. Ya da saç kurutma makinesi ile uzaktan tutarak ılık ayarda saçlarınızı kurutabilirsiniz.

-Yıkamanın 1 haftasından sonra ekim yapılan bölgeyi hafif bir şekilde dairesel hareketler ile ovalayarak yıkayabilirsiniz. Dökülmemiş olan kabuklar da bu şekilde dökülecektir. Yıkamadan 10 gün sonra ekim yapılan alanda kabuk kalması iyileşmeyi olumsuz etkileyeceği için kalan kabukları, var ise tarif edilen şekilde dökmelisiniz.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.