z
Aninda Fiyat Al hemen ara hair transplant center Sa� ekim Whatsapp bilgi sa� ekimi facebook iletisim
sa� ekimi whatsapp
konya sa� ekimi simdi ara
cihabeyli saç ekimi

Yapılan bir araştırmaya göre, saç dökülmesinin bazı çeşitleri diş enfeksiyonu ile ilgili olabilir. Ani baş gösteren bir saç kıran veya saç derinizin ufak bölgelerinde saç dökülmesi yaşıyorsanız, bunun sebebi dişinizdeki çürüğün/enfeksiyonun saçlarınıza uzanan bir etkisi olabilir ve bu sebeple tedavisi ve saç dökülmesini önlemek diş hekiminden geçer. Bu tarz diş çürüğü sebepli saç dökülmesi hem erkekler de hem de kadınlarda her yaşta görülebilir. Bu tarz saç dökülmesi sandığımızdan da yaygın. Araştırmacılara göre her 1000 kişiden birinin saçkıran hastalığının sebebi dişlerinde yaşadığı sorunlar. Saç kıran olan bölgeye saç ekimi uygulanır.

Saç kıran hastalığı kişinin kendi bağışıklık mekanizmasından kaynaklanır ve stres, enfeksiyon, metobolik bozukluklar, bağışıklık sistemi bozuklukları, kötü beslenme veya hormonal dengesizliklerden kaynaklanabilir. Bu rahatsızlık saç ve kıl köklerini etkileyen bir problemdir ve kişinin saç, kaş, sakal ve kirpiklerinde olduğu gibi bazen vücut kıllarında bile görülebilir.  Bölgesel kellikler genelde bu rahatsızlığa işaret eder. Bu rahatsızlık genelde öngörülemez ve kendiliğinden geçse bile tekrar etme olasılığı yüksektir.

Araştırmayı yapan bilim adamları, saçkıran rahatsızlığını diş sorunları ile bağdaştırdırlar. Her ne kadar bu ilişkinin tüm boyutları aydınlatılamasa da, araştırmacılar diş rahatsızlıklarıyla vücuda giren bakterilere karşı mücadele eden bağışıklık mekanizmasının kendi sağlıklı vücut hücrelerine de zarar verebileceğini düşünmektedir. Bu durumda da bağışıklık sistemi saç köklerine etki etmekte ve saç dökülmesine sebep olmaktadır.

Araştırmacıların incelemesinde görüldü ki, bölgesel kellikler genelde enfeksiyonlu diş ile aynı hizada veya o bölgeye yakın olarak oluşmaktadır. Bu bulgu sonuçları desteklemektedir. Aynı zamanda bu sonuç akupunkturdakine benzer şekilde vücut çizgileri ve enerji yolları öğretisiyle de paralellik göstermektedir.

Araştırmayı yapan Dr. Montoya’nın tavsiyesine göre ani ve bölgesel saç dökülmesi, saç kaybı yaşıyorsanız, saç dökülmesini önlemek için dişçinizi ziyaret edip, diş hastalıklarınızı tedavi ettirmelisiniz. Bunu yaptığınız takdirde saç kaybı olan bölgelerde 6 ay içerisinde tekrar saçınızın eski haline geldiğini görebilirsiniz.
Lifehair saç ekimi merkezi olarak ön muayene ücretsizdir. Saç ekimi için Tıklayınız.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.